Україна отримає від Росії чотири мільярди доларів на суднобудування

В рамках меморандуму про наміри щодо активізаціїспівробітництва у сфері суднобудування між Міністерством промислової політики України та Міністерством промисловості і торгівлі РФ Україна отримає понад 4 мільйони доларів інвестицій у суднобудівний комплекс.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасниками СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян.

Меморандум було підписано під час засідання Українсько-російської міждержавної комісії.

“Цей документ визначає пріоритетні напрямки співпраці у сфері суднобудування. Зокрема, мова йде про формування узгоджених єдиних науково-технічних і технологічних підходів, розвиток наукових зв’язків, розробку обладнання і комплектуючих відповідно до вимог сучасних міжнародних стандартів”, – розповів Мунтіян.

Він нагадав, що Україна володіє потужним геостратегічним потенціалом: має вигідне географічне положення, сприятливі кліматичні умови, вихід у Світовий океан, розташований на перехресті міжнародних транспортних коридорів. Наша країна у минулому володіла могутнім суднобудівним комплексом. Наприклад, за словами урядового уповноваженого, у СРСР 70% флоту ремонтували і модернізували на українських підприємствах. Тому зараз важливо повернути і наростити потенціал у суднобудівній галузі.

“Це будуть конкретні проекти, за якими почнуть будувати кораблі для російського та українського флотів. Адже Росія планує освоювати Північ, їм потрібно транспортувати скраплений газ. А для України це інвестиції у понад 4 мільярди доларів тільки в цей комплекс. До того ж, це дозволить нам відновити флот та збільшити кількість кваліфікованих робітників. Розвиток суднобудування дуже важливий, насамперед, для півдня України – Херсона, Одеси, Миколаєва, Криму, де підприємства морегосподарського комплексу забезпечують наповнення бюджету, зайнятість населення та розвиток регіону”, – сказав Мунтіян.

За підсумками засідання Українсько-російської міждержавної комісії було підписано ряд документів, у тому числі, і меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Федеральним космічним агентством РФ щодо співробітництва у галузі ракетно-космічної промисловості. В рамках досягнутих домовленостей буде здійснюватися співпраця у створенні спільних підприємств для реалізації проектів “Морський старт”, “Наземний старт” та програми “Дніпро”, кооперації українських та російських підприємств і організацій при виробництві космічних апаратів наукового призначення і перспективних ракет-носіїв, виробництва навігаційної апаратури і обладнання навігаційно-інформаційних систем.

“У перспективі проекти з будівництва інших ракет, супутників, а також з реалізації багатьох послуг, які може надати космічна галузь народногосподарському комплексу обох країн (зв’язок, метеорологія, сільське господарство, екологія, МНС, оборона тощо). В основному, на наших потужностях. Для нас найголовніше забезпечити розвиток цієї галузі. А якщо будуть замовлення – підуть інвестиції, інновації, і, звичайно, космічна галузь буде розвиватися. Це, у свою чергу, дасть можливість Україні відновити колишню славу космічної держави”, – підсумував Валерій Мунтіян.

Відзначимо, що в 2013 році Верховна Рада України прийняла національну космічну програму на 2013-2017 роки. Загальний обсяг фінансування програми, схваленої урядом ще в лютому 2012 року, передбачено в сумі 2,58 мільярда гривень.

Програма передбачає: створення системи геоінформаційного забезпечення та проведення моніторингу надзвичайних ситуацій з використанням космічної інформації; запуск трьох космічних апаратів (у тому числі апарату дистанційного зондування Землі “Січ 2-1”, науково-технологічного “Мікросат” та університетського “УМС-1”), створення космічного ракетного комплексу “Циклон-4” на базі пускового центру “Алкантара” (Бразилія) та сприяння створенню національної супутникової системи зв’язку “Либідь”, а також сприяння комерційній експлуатації існуючих ракет-носіїв.