Україна відмовляється від реверсного газу

На даному етапі Україна має намір імпортувати природний газ лише з Російської Федерації й не здійснювати імпорт у реверсному режимі з Європи, оскільки ціна російського газу нижча. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«Поки що ми виходимо щодо закупівлі газу, з міркувань, де ціна краща. Поки російський газ (купуватимемо), тому що він дешевший на сьогоднішній день», – сказав Ставицький.

Нагадаємо, 17 грудня 2013 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путіндомовилися про зниження вартості російського газу для України до $ 268,5 за тисячу кубометрів. Пізніше стало відомо, що ціна на газ для України буде переглядатися щокварталу. У разі несвоєчасного підписання квартальної додаткової угоди (до 10 числа першого місяця кварталу) ціна знову розраховуватиметься за формулою, яка за нинішніх цін на нафту і нафтопродукти виводить приблизно на $400 за тис. куб. м.

Торік Україна вела переговори про реверсні поставки газу з Румунії. Окрім того, 15 травня Україна почала імпорт газу через Словаччину в тестовому режимі. 28 березня під час візиту до Угорщини Микола Азаров заявив, що Україна почала реверсні поставки газу з Європи через територію Угорщини.

Ще у вересні президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна й далі купуватиме газ у Європи.