Українська інтелігенція вимагає від опозиції, щоб вони визначилися із лідером (звернення)

Представники громадськості, письменники, політологи, науковці звернулися до лідерів парламентської опозиції Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока, а також до Петра Порошенка із закликом обрати єдиного лідера для напрацювання подальших дій опозиції.

Звернення:

“Нинішній режим узурпував владу і заблокував всі шляхи правового і демократичного вирішення суспільно-політичного конфлікту. Плани панівного режиму в Україні і Кремлі очевидні: «зачистка» демократії в Україні та її поневолення.

Їх політтехнологічним сценаріями протистоїть натхненна сила Майдану – досить організована, щоб не створити враження «анархії і хаосу», але і занадто вразлива, оскільки не очолена єдиним політичним керівництвом.

У цих умовах Вам, лідерам опозиції, і далі вести неоголошену передвиборчу кампанію з прицілом на 2015 рік – злочинно. Волею Божою все Ви визнані політичними лідерами, кожен з яких підтримує певний сегмент протестного поля України. Мудрість і професіоналізм політичної еліти України будуть оцінювати за тим, чи вдасться їй подолати спокусу отаманщини і об’єднати згадані сегменти в одну стратегічно мобілізовану протестну «армію». Ця «армія» може мати структурно відмінні «полки» – «полководець» натомість має бути один. Не кандидат в президенти, а єдиний лідер опору диктатурі. Сьогодні настав момент істини: Ви або зможете вибрати серед себе єдиного лідера, забезпечивши йому виконавчий послух своїх команд, або змушені будете зійти зі сцени”, – йдеться у зверненні.

Документ підписали В’ячеслав Брюховецький, Тарас Возняк, Ярослав Грицак, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Олександр Пасхавер, Мирослав Попович і Сергій Жадан.