Українська і китайська компанії домовляються спільно виробляти акумулятори

Китайська компанія Lishen Battery спільно з українськими партнерами має намір збудувати в Дніпропетровській області завод із виробництва індустріальних акумуляторів та літій-іонних батарей.

“Першим спільним із Китаєм інвестиційним проектом має стати сучасний завод із виробництва новітніх індустріальних накопичувачів-акумуляторів і літій-іонних батарей усіх типів. Завод має намір побудувати китайська компанія Lishen Battery в Дніпропетровській області. При цьому українським партнером проекту може стати великий вітчизняний виробник акумуляторів корпорація «Веста». Орієнтовна вартість будівництва підприємства становить 350 млн доларів”, – ідеться у повідомленні.

У прес-службі поінформували, що наразі практично завершено низку необхідних підготовчих заходів. Вже підготовлено інвестиційний проект і узгоджено екологічний план будівництва, який передбачає зведення на заводі сучасного цеху з утилізації та вторинної переробки батарей за принципом замкнутого циклу.

На підприємстві перероблятимуться усі складові акумуляторів, у тому числі й електроліт, якого щорічно у навколишнє середовище на території України потрапляє понад 20 тис. тонн.

Переговори з Китайським Банком із надання кредитної лінії в сумі 350 млн доларів під державні гарантії українського уряду для будівництва заводу нині – на завершальній стадії.