Українські канадці та португальці допомагають Майдану

Упродовж 10–12 січня 2014 року в багатьох містах Португалії та Канади відбулись акції на підтримку українського Майдану. Про це повідомляє Координаційний центр роботи з українцями за кордоном при Штабі національного спротиву.

Зокрема, 12 січня 2014 року в Лісабоні (Португалія) відбулося віче на підтримку українського національного спротиву. Учасники підтримали пропозицію повторно звернутися до парламенту Португалії з проханням запровадити персональні санкції проти представників режиму Януковича. Для цього група активістів перекладає інформацію про українських посадовців, причетних до антинародних дій. Евромайдан у Португалії стає не тільки майданчиком для підтримки української революції, але й сприяє формуванню громадянської позиції в активної частини українського суспільства – українських трудових мігрантів. 16 січня у Лісабоні (Португалія) заплановано провести мітинг біля посольства України.

12 січня відбулось віче в місті Албуфейра (Португалія). Учасники засудили терористичні дії влади проти активістів Майдану в Україні. До учасників з колядкою приєднався Різдвяний вертеп.

10 січня в Українському православному соборі Святого Димитрія у Торонто відбувся молебень за здоров’я та швидке одужання Тетяни Чорновол.

10 січня молоді українці Канади провели акції солідарности з Майданом. Першу акцію провів Союз української молоді в Едмонтоні. Свою підтримку українським протестувальникам висловили також учасники української двомовної програми в Шервуд Парку. Діти співали гімн України, вигукували “Ми з тобою, Україно!”, “Слава Україні! Героям слава!”

Українська громада Ванкувера продовжує активно допомагати учасникам Майдану в Києві. Активісти громади протягом минулого місяця зібрали понад 800 доларів, на які було закуплено речі на потреби майданівців, зокрема придбано ліки для медичного пункту Майдану. Ванкуверці підтримують Майдан і морально – українці з далекої Канади надіслали свої вітання до Києва у вигляді сердечок із побажаннями.

Нагадаємо, на початку грудня на Майдан до Києва прибули три сотні українців з Канади. Пізніше українці у Канаді провели акцію солідарности з Майданом поблизу Ніагарського водоспаду – в рамках акції найпотужніший у Північній Америці водоспад засвітився синьо-жовтими вогнями.