Українським автомобілістам почнуть платити за старі машини

Кабмін затвердив зміни до закону України «Про утилізацію транспортних засобів». Про це повідомили в прес-службі асоціації «Укравтопром».

Змінами скасовується обов’язкова наявність системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами ISO серії 1400, для пунктів розбирання транспортних засобів.

Передбачено також фінансування за рахунок коштів бюджету впровадження компенсаційних механізмів для власників автомобілів, які передаються на утилізацію, а також заходів з прийому, розбирання та утилізації транспортних засобів, які вибули з експлуатації.

Проектом закону пропонується державний контроль у сфері утилізації транспортних засобів покласти на Мінприроди.

Нагадаємо, що Кабмін ще наприкінці минулого року вніс до Верховної Ради законопроект про зміни до закону «Про утилізацію транспортних засобів», яким передбачає фінансування за рахунок бюджетних коштів введення компенсаційних механізмів для власників транспортних засобів, які передаються для утилізації. Автовласникам вирішили платити за здані в утиль старі машини.

«Щоб власники могли отримувати компенсацію за рахунок держбюджету, необхідні кошти мають бути передбачені в держбюджеті. Внести до бюджету цей рядок можна тільки після прийняття Радою закону. Але він не прийнятий, а держбюджетом-2014 передбачено лише 960 млн грн, і зовсім не для виплат компенсацій господарям, а на утримання міфічних 100 пунктів з прийому авто для утилізації. З 1 вересня (дня, коли набув чинності закон про утилізацію), жоден дурень, безкоштовно свою машину, що вийшла з ладу, не здав державі. Мій прогноз: за 2014 рік жодна людина на подібне і не піде. Чому господар повинен здавати машину державі даром, якщо може відвезти її на одну з 10 тисяч так званих «розборок» і отримати за металобрухт і запчастини живі гроші? У нас зараз практично 90% запчастин отримують таким способом», – прокоментував «Вістям» ситуацію генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.