Українці здобули вже 5-ту медаль на Універсіаді

Ірина Варвинець принесла п’яту медаль для збірної України з біатлону на Всесвітній зимовій Універсіаді у Трентіно.

У жіночому мас-старті доля всіх трьох нагород вирішувалася на фінішній прямій. Найяскравішим епізодом гонки для українських уболівальників стало суперництво Ірини Варвинець з бронзовим призером чемпіонату світу цього року полькою Монікою Хойніш в боротьбі за третє місце. Після четвертого вогневого рубежу дівчата йшли практично одночасно, ще й поруч з білорускою Дарією Юркевич, яку, втім, досить швидко відчепили.

Здавалося, досвіду і фізичних сил у польської біатлоністки має бути більше, адже, на відміну від Варвинець, Хойніш пропустила змішану естафету. Але неймовірна воля Ірини до перемоги в протистоянні з іменитої суперницею виявилася сильнішою досвіду польської біатлоністки, і на фінішній прямій українка вирвала бронзову медаль.

Не менш захоплюючою була боротьба за золото, в якій зійшлися чешка Йітка Ландова та Вероніка Новаковська-Земняк. Польська спортсменка мала всі можливості завоювати своє третє золото Універсіади. Але навіть чисто відстрілявши останню стійку, вона не зуміла відірватися від чеської суперниці, а в дуже гострому і практично контактному фініші Ландова вирвала золото ціною в 0,2 секунди.

1. Йітка Ландова (2) 38:41.8

2. Вероніка Новаковська-Земняк (3) +0.2

3. Ірина Варвинець (1) +56.0

4. Моніка Хойніш (4) +57.3

…8. Яна Бондар (4) +2:04.3

…13. Анастасія Меркушина (3) +2:51.5

14. Юлія Журавок (3) +3:14.5

…22. Алла Гіленко (8) +5:29.4

Нагадаємо, у чоловічому масс-старті українець Дмитро Підручний став чемпіоном Універсіади.