Українцям обіцяють грандіозне оновлення парку "швидких"

Україна очікує наймасштабніше оновлення медичного автопарку за часи незалежності. Про це під час брифінгу повідомив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельніков.

Усі 1423 автомобілі швидкої медичної допомоги, закуплені цього року, будуть рівномірно розподілені по областям країни.

За його словами, 148 реанімобілів, 1068 авто екстреної медичної допомоги типу В, 207 машин швидкої типу А розподілять між усіма регіонами України таким чином, що нові сучасні автомобілі працюватимуть і в обласному центрі, і в невеликому місті та селі.

“Ми очікуємо наймасштабніше оновлення медичного автопарку за часи незалежності України. Тому, аби уникнути дисбалансу у забезпеченні швидкими, у кожен регіон відправлять різну кількість нових авто. Наприклад Донецька область отримає 138 автомобілів, м. Київ – 97 автомобілів, Харківська – 95, Дніпропетровська – 101, Львівська – 85 автомобілів тощо. Водночас, Закарпатська область отримає 31 одиницю автотранспорту, Волинська – 33, Сумська та Чернівецька області – по 34 автомобілі, м. Севастополь – 2 одиниці тощо. Таким чином, усі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої допомоги, що дозволить наблизити виконання соціального стандарту доїзду бригади до пацієнтів – 10 хвилин у місті та 20 хвилин у сільській місцевості”, – зазначив М. Стрельніков.

Начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф також повідомив, що після того як нові швидкі будуть доставлені у регіони, загальний рівень забезпеченості сучасними авто по Україні у середньому зросте удвічі й становитиме 60%. Стандарт, до якого прагне МОЗ України – це одна швидка на 10 тисяч населення. Для цього необхідно, щоб в Україні було 4 561 автомобілів швидкої допомоги. Тобто, для повного оновлення парку швидких необхідно здійснити ще дві подібні закупівлі.

Фахівець МОЗ України запевнив журналістів, що усі закуплені автомобілі оснащені медобладнанням провідних світових виробників, що значно підвищує якість і, відповідно, рівень надання медичної допомоги. Також нові швидкі відрізняються просторим салоном, що забезпечить комфорт пацієнтів і лікарів. Автомобілі швидкої допомоги пристосовані для експлуатації в різних умовах і місцевостях: при повному бездоріжжі та за несприятливої погоди.

“На нових автомобілях застосовуватиметься обладнання лише європейських, японських і американських виробників. При постачанні автомобілів ми будемо ретельно перевіряти його – на якість, на відповідність вимогам стандартів, сертифікації і, звичайно, лікарів, які ним будуть користуватися”, – підсумував Михайло Стрельніков.