Українцям заборонили перебувати в Росії більш ніж 90 діб упродовж півроку

з 1 січня 2014 року громадяни України й інших країн, які можуть відвідувати Росію без віз, зможуть перебувати на її території не більш ніж 90 діб протягом півроку, якщо додатково не продовжать термін свого перебування.

Відповідні зміни до закону “Про правове становище іноземних громадян у РФ” підписав президент Росії Володимир Путін/

“Термін тимчасового перебування в РФ іноземного громадянина, який прибув до Росії в порядку, що не вимагає отримання візи, не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також якщо такий термін продовжено відповідно до цього закону”, – йдеться в документі.

У разі порушення цієї норми іноземцям буде заборонено в’їзд до РФ терміном на три роки. Закон набуває чинності з 1 січня 2014 року.

Закон ухвалила Держдума 17 грудня і схвалила Рада Федерації 25 грудня.

На території Росії перебуває понад 11 млн мігрантів, більшість із яких прибули з країн СНД. У Російській Федерації перебуває близько 1,5 млн громадян України, з них 111 тис. законно працюють, 350 тис. приїхали до родичів, навчатися, лікуватися.

За даними ФМС, кількість українців, яким заборонено в’їзд до Росії, за останній місяць збільшилася на 5 тис. і сягає близько 25 тис. осіб.