В Ізраїлі переслідуватимуть блогерів, які раділи зі смерті Аріеля Шарона

Міністр внутрішньої безпеки Ізраїлю Іцхак Ааронович (Yitzhak Aharonovich) хоче притягнути до відповідальності блогерів, які у своїх публікаціях раділи зі смерті екс-прем’єра Аріеля Шарона. За фактом появи таких публікацій поліція розпочне розслідування, повідомляє ізраїльський ресурс Arutz Sheva.

Претензії Іцхака Аароновича стосуються не палестинців чи арабів, які активно й відкрито раділи зі смерті політика, а євреїв. Про вид і обсяг покарання міністром не повідомлялося.

Радісне повідомлення у зв’язку зі смертю екс-прем’єра було розміщене в єшиві (єврейський навчальний заклад) Торат Хаїм, що належить до общини Яд-Біньямін.

За повідомленням Arutz Sheva, «тепле привітання Аріеля Шарона з його смертю» автори доповнили цитатою відомого єврейського філософа Моше бен Маймона (Moshe Ben Maimon’s (Rambam)), який жив у ХІІ столітті.  Ці слова були використані з натяком на Аріеля Шарона. «Ми не оплакуватимемо відступників та інформаторів (скоріше їхніх братів та родичів, одягнених у біле), а будемо їсти, пити, святкувати»,  – писав Моше бен Маймон. Текст видалили після того, як рабини єшиви дізналися про нього.

Ааронович побачив у такому повідомленні «серйозну кримінальну поведінку» і наказав поліції розібратися з цією проблемою «швидко та професійно».

Правозахисні організації та громадськість негативно поставилися до таких ініціатив уряду. Їх, зокрема, засудила Асоціація громадянських прав. Юристи Ітамар Бен-Гвір та Барух Бен-Йосеф запропонували свої безкоштовні послуги будь-кому, кого заарештують або намагатимуться заарештувати за радісні коментарі.  На їхню думку, прем’єр-міністр країни повинен відправити Іцхака Аароновича у відставку.

Екс-прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон помер 11 січня у віці 85 років після 8-річного перебування в комі. Він був главою уряду Ізраїлю з 2001 по 2006 рік.

Незадовго до своєї хвороби Шарон ініціював план розмежування, в результаті якого із Сектора Газа вивели війська і знесли ізраїльські поселення. Багато громадян залишилися незадоволеними таким кроком.