В молодості Ющенко не вмів цілуватися, але співав непогано

Кожен, хто навчався в інституті, ніколи не забуде студентські роки. Саме в цей час молоді люди переживають перше серйозне кохання, дорослішають, приймають перші самостійні рішення.

Отже, в день студента цікаво було дізнатись про інститутське життя президента Віктора Ющенка та його відносини з жінками.

Ольга Марцих, колишня однокурсниця Ющенка, розповіла, що в інституті він навіть не вмів цілуватися, але на все свій час…

П‘ятдесятидворічна пані Марцих розповіла, що навчалася на одному курсі з Ющенком, у паралельній групі, а на лекціях сиділа з ним поруч, пише “Газета по-українськи”.

 

Першокурсники Марцих і Ющенко. Світлина зроблена одногрупником Ольги
восени 1970-го року, біля Будинку побуту в Тернополі

 

Обоє вони здобували спеціальність “бухгалтерський сільськогосподарський облік” у Тернопільському фінансово-економічному інституті.

Марцих пощастило більше, ніж нинішньому президенту, бо вона закінчила інститут із “червоним” дипломом, а от Віктор Андрійович отримав диплом звичайного зразка.

Під час навчання Ющенко був профоргом, організовував поїздки в Карпати. То в Мукачеве студентів затягував, то до Хуста, то до Виноградова.

 

 

“Мій майбутній чоловік із ним їздив двічі. Юшку разом варили, пісні під гітару співали. Голос у Віктора Андрійовича хороший”, – ділиться спогадами Ольга.

Однак, за її словами, в інституті Ющенко не надто переймався справами амурними. Щоправда, ходили чутки, що у майбутнього президента роман з молодою тернопільчанкою, блондинкою, яку батьки нібито не відпустили їхати за розподілом за Віктором.

“Він у бібліотеках відсиджувався, часу не мав. А дівки за ним бігали”, – запевняє Ольга.

Молодий Ющенко на навчання їздив із дипломатиком, а після лекцій відвідував туристичний “Клуб шукачів”. Також Віктор Андрійович малював шаржі для інститутської стінгазети.

 

 

Мешкав студент Ющенко у гуртожитку N 1 на вулиці Львівській у Тернополі.

Однак жити йому довелося в “ленінській кімнаті” у кінці коридору ще з одинадцятьма такими самими студентами, провадить пані Марцих і пояснює, що це сталося тому, що Ющенко занадто пізно поселився.

Свята у гуртожитку відзначалися скоріше скромно. Бувало, студенти купували “Лікарську” ковбасу, буханець хліба, іноді відкорковували пляшку недорогого “Сонцедару”.

 

 

На 25-річчя після закінчення інституту Ющенко, тоді ще прем’єр-міністр, надіслав до навчального закладу вітальну телеграму, але сам не приїхав. Увесь курс зібрався, і лише його одного не було.

Однак навесні 2001-го року. у Володимирі-Волинському, напередодні парламентських виборів, відбулася перша після закінчення інституту зустріч колишніх товаришів по парті.

“Йому шепнули, що серед натовпу є однокурсниця. Віктор Ющенко роззирнувся й одразу мене впізнав, обняв, поцілував. Я розгубилася, не знала, як звертатися до нього – на “Ви” чи на “ти”. В інституті він цілуватися не вмів”, – згадує далі пані Марцих

Підтримати колишнього однокурсника Ольга прийшла і під час помаранчевої революції. Вона порізала на стрічки свій студентський помаранчевий шалик і роздала односельцям, разом з якими стояла на майдані в Києві.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району