В.о. міністра аграрної політики і продовольства обіцяє державну підтримку з реалізації програми розвитку садівництва на Тернопільщині

В.о. міністра аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк підтримав пропозицію голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна щодо державної підтримки розвитку садівництва на Тернопіллі на виконання доручень Президента України.

За словами очільника області, урядовець обіцяє аграріям, які займатимуться садівництвом, державну підтримку, насамперед, компенсацію витрат не лише великим виробникам, а й дрібним.
Садівництво, Валентин Хоптян вважає однією із пріоритетних галузей, яка може забезпечити людей роботою.  За словами очільника регіону, за 2 роки в області вже посаджено майже 2 тисячі гектарів саду. Мета – за три наступних роки посадити 10 тис. га. Відтак, це дозволить створити на Тернопіллі  десятки тисяч нових робочих місць.

Ідея втілити в області проект із висадки на території області 10 тисяч гектарів садів виникла в голови Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна після його візиту до Італії минулого року. Там керівник області переконався у ефективності та доцільності такого виду діяльності. З ініціативи голови облдержадміністрації при департаменті агропромислового розвитку уже створено відділ, який займатиметься безпосередньо питаннями садівництва. Посилено працюватиме Тернопільщина цього року і над залученням іноземних інвестицій в садівництво та будівництво переробних підприємств.