В Тернопільську обласну раду приїхали козаки на конях (ВІДЕО)

Двійку коней із санями можна було побачити під “Білим домом” 25 січня, коли проходила сесія Тернопільської обласної ради. Це приїхали козаки, які не зраджують своїм традиціям.

Петро Бендерський, обозний Тернопільського крайового коша Українського козацтва: “Привезли верховного отамана Українського козацтва Ігоря Степановича Вардинця, який є депутатом обласної ради. Він сьогодні на сесії буде висувати свої питання”.

Ігор Вардинець, верховний отаман Українського козацтва, депутат Тернопільської обласної ради: “Важко сьогодні одягати однострій, скликати побратимів, дивитися, як там козаку чуба обрізають, як він себе твердо тримає – я маю на увазі Михайла (Гаврилюка. – Ред.). Уже не сотника – вже полковника Українського козацтва”.

Коні, якими приїхав Ігор Вардинець, живуть у селі Біла, що під Тернополем. Їм по 12 років. Звуть їх Картес і Абрек. Сам верховний отаман Українського козацтва має також і власного коня.

Ігор Вардинець, верховний отаман Українського козацтва, депутат Тернопільської обласної ради: “Кінь живе поряд з козаком. Особисто я свого коня тримаю біля себе, на своєму подвір’ї, доглядаю його. При нагоді верховою їздою займаюся. Маємо ще такий рухомий склад – наші підводи, наші сани. Ними ми і приїхали сьогодні”.

Кінний курінь Українського козацтва в Тернополі існує з 1991 року. З того часу об’їздили чи не всю Україну, були навіть у Криму, в Бахчисараї.

Антон Марчевський, “Тернопільське Інформаційне Бюро”