В Тернопільську ОДА регулярно заходять гості з Донецька (ВІДЕО)

До можливих провокацій готові. Так стверджують члени народної самооборони тернопільського осередку Штабу національного спротиву, які зараз перебувають у будинку обласної влади. Гості зі Східної України – тут тепер не рідкість. Підозрюють, що вони сюди ходять у розвідку.

Назар Яворський, комендант будинку обласної влади: “Мета їхнього перебування не встановлена. Спочатку вони казали, що вони з Одеси, але коли міліція перевірила документи, то виявилося, що один з Донецька, інший – з Дніпропетровська. Хоча вони казали, що 5 місяців живуть у Тернополі і десь тут займаються бізнесом. Вони розмовляли російською. І на вітання “Слава Україні!” відповідали просто – “Слава!””

Найбільше самооборонців та учасників акції непокори обурює те, що багато хто на сході та півдні України їх вважають загарбниками. Масла у вогонь додають ще й подача новин російським телебаченням, яке там дивляться більше, ніж на заході.

Максим Овсейко – член загону народної самооборони: “Я вчора на “РТР” чув інтерв’ю, в якому журналісти розповідали, як дивляться на нас, громадян на Західній Україні. Вони вважають, що ми всі бандерівці-неофашисти. Я підтримую думку Бандери, але я не є неофашистом”.

За порядком у “Білому домі” члени народної самооборони слідкують цілодобово. Тут же вони і харчуються, і ночують. Формально вони охороняють прийом громадян депутатами обласної ради. Насправді ж чекають відставки голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна та Президента Віктора Януковича. І постійно готові до найгіршого – штурму силовиками і так званими “тітушками” зі сходу та півдня.

Назар Яворський, комендант будинку обласної влади: “Є люди, які за першим покликом прийдуть сюди на допомогу. Ми готові. Ми знаємо, що таке може бути. Я не знаю, чи вистачить їм здорового глузду сюди не їхати, але якщо вони приїдуть, то ми їх зустрінемо гідно”.

Антон Марчевський, “Тернопільське Інформаційне Бюро”