в Україні не буде заводу ядерного палива

ержавний концерн “Ядерне паливо” не зміг в обумовлені строки внести $42 млн до статутного капіталу спільного українсько-російського підприємства “Завод з виробництва ядерного палива”.

Про це йдеться в повідомленні компанії “Росатом Оверсиз” (входить до складу російської корпорації “Росатом”).

“Російська сторона в особі ТВЕЛ свої зобов’язання виконала в повному обсязі і ще в листопаді 2013 перевела в ПрАТ (Приватне акціонерне товариство – ред.) гроші по додатковій емісії. На жаль, український акціонер – ДК “Ядерне паливо” внести гроші до статутного капіталу до закінчення терміну емісії не зміг”, – йдеться у наведеній у повідомленні цитаті генерального представника “Росатома” у Східній Європі, віце-президента ЗАТ “Росатом Оверсиз” Олександра Мертена.

Згідно з повідомленням, оскільки терміни емісії обмежені законодавством, то збори акціонерів повинні були визнати емісію такою, що не відбулася.

“Найближчим часом ми будемо ініціювати проведення позачергових зборів акціонерів для прийняття рішення про проведення нової додаткової емісії акцій ПрАТ “​​Завод з виробництва ядерного палива. Сподіваємося, що в українських колег при проведенні нової емісії не виникне проблем з оплатою їх частини акцій”, – додав представник “Росатома”.

Нагадаємо, акціонери спільного українсько-російського підприємства “Завод з виробництва ядерного палива” – російська компанія ТВЕЛ і український держконцерн “Ядерне паливо” – до кінця 2013 року планували внести до статутного капіталу заводу шляхом проведення додаткової емісії $84 млн, збільшивши його до близько $104 млн.

Кошти необхідні для реалізації частини робіт з будівництва заводу в Кіровоградській області.

Загальна вартість будівництва заводу оцінюється в 1,679 млрд грн. Планується, що перша черга заводу буде введена в експлуатацію в 2015 році.