В Україні розвиваються 3-D музеї (тривімірні ексмозиції)

Підбили підсумки  конкурсу на кращий 3-D музей. Переможців визначили серед 57 тривимірних експозицій у школах та професійних училищах східної України. Титул кращого отримав 21 віртуальний музей.

Конкурс розпочався ще у квітні 2013 року. У І етапі змагання зареєструвалися 72 музеї та музейні кімнати. Експозиції створювались спільно учнями та педагогами навчальних закладів. Важливим етапом у підготовці музейних кімнат стала робота пошукових груп. Вони займалися пошуком рідкісних, а подекуди навіть унікальних експонатів часів Другої світової війни.

До ІІ обласного етапу перейшли 57 проектів-учасників. Це 42 масштабних музеї та 15 музейних кімнат.  Кращі експозиції серед міських та сільських шкіл і училищ обирало експертне журі. До його складу увійшли представники департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та експерти комп’ютерних технологій. Відбір здійснювався в 5 номінаціях. Зокрема, це: «Кращий музей школи», «Кращий музей професійного училища» , «Кращий музей позашкільного навчального закладів», «Краща шкільна кімната-музей» і «Краща кімната-музей на базі професійного училища». Основними критеріями оцінювання стали якість матеріального та технічного оснащення музейних кімнат, наявність та дієвість екскурсійних, пошукових і лекторських груп та рівень можливості використання експозицій у навчальному процесі.

Переможцями визначено 21 тривимірну експозицію шкіл та професійних училищ Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, а також Синельниківського, Петропавлівського, Нікопольського, Криворізького, Царичанського та Софіївського районів.

«3-D музеї є сучасним та зручним елементом патріотичного виховання молоді Дніпропетровщини. Віртуальні експозиції дали можливість майже 250 тис представників учнівської молоді ознайомитися в електронному форматі з безцінними експонатами події Великої Вітчизняної війни. – зазначив Анатолій Крупський – У школах та професійних училищах області було створено 162 масштабні 3-D експозиції кімнат бойової та трудової слави. У звичайних музеях працюють  екскурсоводи, які можуть розповісти відвідувачам не лише про події, які зображують інсталяції, а й історії окремих експонатів».

Переглянути тривимірні експозиції музеїв-переможців можна за наступними посиланнями:

http://nvk139.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://samaracdtut.klasna.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://school35.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://kzoszch45.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://planetaschastya.dp.ua/

http://30shcool.klasna.com/uk/site/3d-podorozh.html
http://krnzr.dnepredu.com

http://kr_school43.dnepredu.com/uk/site/muzeina-kimnata.html
http://kzsh84.dnepredu.com
http://loz1.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://horoshpetr.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://shevshool.dnepredu.com/uk/site/3d-podorozh.html

http://ordovka2011.klasna.com/uk/site/muzei.html

http://babaykzosh.klasna.com/
https://vpu-75.narod.ru/index/3d_panorama_muzeju/0-87

https://kpdml.freevar.com/Рanorama.htmi

https://www.dermandar.com/p/eEgYgg/5

https://ptu-6.hol.es/3D
https://megaswf.com/file/2608009

https://www.zplel.ucoz.ru