Вчені знайшли спосіб зробити жінку привабливішою в очах коханого

Кожній жінці хотілося б виглядати ще привабливішою в очах свого коханого. Саме тому ми сідаємо на дієти, відвідуємо тренажерні зали, купуємо нове вбрання – словом, всіма способами намагаємося стежити за собою. А нещодавно на допомогу всьому жіноцтву вирішили прийти вчені, які знайшли спосіб зробити жінку ще привабливішою в очах свого коханого.

Вся справа, говорять медики, в гормоні окситоцині, який відповідає за виникнення почуття прихильності та виступає в якості «системи заохочень» у мозку чоловіка. Саме цей гормон підвищує привабливість коханої жінки в очах її партнера, а це означає, що тепер сімейні узи стануть ще міцнішими.

Автор дослідження Рене Хурлеманн (Rene Hurlemann) з Боннського університету вирішив пояснити отримані результати. На даний час, говорить дослідник, механізми, які лежать в основі тривалих взаємин, залишаються для вчених неясними. Але вченим вдалося з’ясувати, що окситоцин безпосередньо пов’язаний з формуванням партнерських взаємин, при чому не лише в людей. Крім того, цей гормон взаємодіє з системою заохочень, яка відповідає за відчуття задоволення. Проте до цього часу набір нейробіологічних факторів, які відповідають за вірність, залишалися для дослідників незрозумілими. В результаті ж останнього дослідження вчені з’ясували, що окситоцин посилює у чоловіків прихильність до партнерки, а отже, стає на заваді зв’язкам з іншими жінками.

В рамках дослідження було проведено два експерименти. В кожному з них взяло участь по двадцять учасників – представників сильної статі. Перед початком експерименту учасники надали вченим фотографії своїх коханих та знімки добре знайомих жінок, з якими у них взаємин не було. За півгодини до початку експерименту учасникам давали скористатися спреєм, який містив гормон. Учасники іншої групи замість гормону вживали плацебо.

Далі чоловікам показували фото знайомих жінок, партнерки та привабливих незнайомок. В цей час вчені проводили магнітно-резонансну томографію. На другому етапі експерименту учасників просили оцінити, наскільки кожна з жінок красива.

Далі вчені зіставили результати обох груп – тих, хто приймав гормон, і тих, хто вживав плацебо. В результаті виявилося, що в учасників першої групи набагато сильніше активізувалася система заохочення мозку, коли вони переглядали фото своєї коханої. Більше того, у порівнянні з іншими жінками партнерки ставали набагато привабливішими в очах чоловіків.