За носіння дитячих масок можна сісти на 15 діб

16 січня було прийнято, в тому числі, Закон «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян». Зокрема, цим Законом було внесено зміни до ст. 185-1 КУпАП, яка доповнена 3 та 4 частинами.

Начальник кафедри організації охорони громадського порядку Національної академії внутрішніх справ України Володимир Куліков розповів, що відповідно до нових законів, учасникам мирних зібраннь чи інших масових заходів забороняється маскувати свої обличчя – тобто бути в касці, масці або ж шоломі. Окрім цього є заборона на пронесення на мирні зібрання будь-якої зброї, засобів відкритого вогню, піротехніки, спеціальних засобів самооборони, вибухових чи легкозаймистих речовин, а також предметів, що спеціально пристосовані або ж заздалегідь заготовлені для вчинення протиправних дій. Зокрема, забороняється приходити у форменому одязі, що копіює або схожий на формений одяг працівників силових структур.

За все це встановлюється відповідальність. Санкції цієї статті – штраф від 2500 до 4250 або адмінарешт до 15 діб.
Закон вступає в силу вже з наступного дня після його опублікування. Порушників доставлятимуть до міліції, де складатимуть адмінпротоколи та направлятимуть до суду.

«Якщо порівняти країни Європейського Союзу, то, як приклад, в Німеччині така практика діє вже 25 років. У цій країні за маскування обличчя під час масових заходів передбачена кримінальна відповідальність, а самепозбавлення волі на строк до 1 року. У Великобританії аналогічна практикадіє майже 30 років. А у Франції для тих осіб, які приховують своє обличчя під час погромів передбачено 3 роки в’язниці і 45000 євро штрафу», – підкреслив Володимир Куліков