Ветерани звернулись до Королевської з проханням вчасного виплату пенсій

В умовах політичної нестабільності в країні головне завдання Міністерства соціальної політики – забезпечити ефективну роботу соціальної сфери та безперебійність виплат пенсій та соціальних допомог. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час зустрічі з представниками ветеранських організацій.

Міністр наголосила: попри те, що у половині регіонів були захоплені або заблоковані органи державної влади, вдалося виконати усі соціальні зобов’язання держави перед громадянами, у тому числі – ветеранами. «Соціальна сфера працювала з подвійним-потрійним навантаженням. Завдяки цьому усі 13,7 мільйона пенсіонерів отримали пенсії за графіком і у повному обсязі. Усього в січні було виплачено 21,2 мільярда гривень пенсій. Майже 4 мільйони родин отримали 3,4 мільярда гривеньсоціальної допомоги від держави. Такий же результат ми маємо забезпечити і в лютому», – підкреслила Наталія Королевська і наголосила, що й у подальшому усі виплати відбуватимуться за графіком.

У свою чергу Володимир Корнійчук, голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів, звернувся до Міністра із проханням захистити ветеранів від соціальних потрясінь та гарантувати своєчасність соціальних виплат. А голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Міністерства внутрішніх справ України» Володимир Гуменюк зауважив, що нині вкрай потрібно підвищувати рівень життя населення. «Деструктивні процеси, котрі зараз відбуваються в державі, не сприяють цьому. Гадаю, усі присутні підтримають наше спільне прагнення до миру й стабільності в державі», – сказав Володимир Гуменюк.

Наталія Королевська також підкреслила важливість планування роботи у 2014 році. «2014 – рік учасників бойових дій на території інших держав, рік воїнів-інтернаціоналістів. Також цього року ми відзначаємо 70-річчя звільнення України від фашистських загарбників і 25 років з моменту виводу військ з Афганістану. У рамках цих заходів ще торік Міністерство реалізувало цілу низку заходів дляпідвищення соціального захисту ветеранів й учасників бойових дій. Попри те, що ухвалення бюджету було досить важким процесом, нам вдалося добитися того, щоб збільшення виплат для цих категорій населення було гарантовано у цьому році. Тому це наша велика відповідальність – забезпечити ефективну реалізацію планів на 2014 рік», – наголосила Міністр.

Також учасники зустрічі обговорили формат відзначення пам’ятних дат цього року та можливість проведення в Києві Міжнародного форуму ветеранів та учасників бойових дій.

Довідково

Минулого року Міністерство соціальної політики України реалізувало низку заходів для підвищення соціального захисту ветеранів і учасників бойових дій. Зокрема:

• сьогодні жоден учасник бойових дій у період ВВВ, якому виповнилося 85 років, не отримує пенсію меншу 2548 гривень;

• у середньому на 10% збільшено щорічну разову грошову допомогу до 5 травня ветеранам війни й жертвам нацистських переслідувань;

• у порівнянні з 2012 роком у середньому на 500 гривень збільшені військові пенсії;

• на санаторно-курортне обслуговування було виділено 106,5 мільйона гривень;

• інвалідам війни видано 505 автомобілів.