Відтепер Руслан Бадаєв, Михайло Поплавський і Микола Круглов – народні депутати

Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати повторних виборів до парламенту, згідно з якими народними депутатами обрані до 94-го округу (Обухів, Київська область) Руслан Бадаєв, у 132-му окрузі (Первомайськ, Миколаївська область) – Микола Круглов, у 194-му окрузі (Черкаси) – Михайло Поплавський, у 197-му окрузі (Канів, Черкаська область) – Леонід Даценко.

ЦВК встановила офіційні результати довиборів до парламенту в чотирьох з п’яти округів на підставі протоколів окружних виборчих комісій цих округів.

При цьому ЦВК склала власні протоколи про результати виборів.

Згідно з даними протоколів, у 94-му окрузі за депутата Київської облради, заступника директора ВАТ “Гадячсир” Р.Бадаєва проголосували 58,25% виборців, у 132-му окрузі за голову Миколаївської обласної держадміністрації М.Круглова – 47,85%, у 194-му окрузі за ректора Національного університету культури М. Поплавського – 53,54%, у 197-му окрузі за єдиного кандидата від опозиції Л.Даценка – 63,51%.

Протоколи ЦВК про результати виборів у всіх чотирьох округах підписали всі 14 членів комісії, присутніх на засіданні . Однак протокол за 94-м округом кілька членів ЦВК підписали з окремою думкою.

Зокрема, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що, на її думку, вибори в цьому окрузі відбулися із порушеннями закону і європейських стандартів, що суттєво вплинули на результат виборів у цьому окрузі. Так, за її словами, склад дільничних комісій був сформований за участю “технічних” кандидатів, що зробило їхню діяльність “абсолютно безконтрольною”.

У результаті в 194-му окрузі були вкидання бюлетенів громадянами, які не мали на це права. На думку Ж.Усенко-Чорної, про це також свідчила ненормально висока активність виборців – 62%.

Окрім того, на більшості виборчих дільниць були встановлені відеокамери, які, на її думку, використовували для контролю за тим, як проголосували виборці, що свідчить про їх підкуп.

З окремою думкою протокол підписали також заступник голови ЦВК Андрій Магера і член ЦВК Ігор Жиденко.

Результати виборів у 223-му окрузі (Шевченківський район Києва) ЦВК планує оголосити в четвер, 26 грудня.