Вифлеємський вогонь миру передали в Україну

 17 грудня, у міжнародному пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне», польські скаути передали українським пластунам Вифлеємський вогонь миру.

Як повідомила ZAXID.NET прес-служба Рава-Руської міськради, після передачі Вифлеємського вогню миру, скаути обох країн обмінялися подарунками.

Пластуни подарували польським харцерам книгу про скаутську організацію в Україні та пластунські накидки. А ті, в свою чергу, подарували українцям різдвяні свічечки.

Після цього скаути заспівали пісень і разом з усіма передали так звану пластову «іскру». «Зазвичай таку «іскру» передають одне одному біля ватри. Це символізує єдність між усіма пластунами», – пояснив голова львівського осередку «Пласту» Роман Пастух.

Далі українські пластуни передадуть Вифлеємський вогонь миру громаді Львова та молодіжним і громадським організаціям міста. Також Вифлеємський вогонь миру розповсюдять на Євромайдани по всій території України.

Нагадаємо, що передріздв’яну традицію з поширення Вифлиємського вогню миру ще у 1988 році заснувала Австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Благодійна акція мала на меті донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях чи дитячих будинках. Ініціативу одразу ж підхопили скаути Відня.

З того часу до Європи вогонь з Вифлеєму в кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути. Вже з Відня вогонь йде по Європі з рук в руки, з так званою «скаутською естафетою». З Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де про нього піклується найбільша скаутська організація України – «Пласт».

Джерело:

ZAXID.NET