Віктор Овчарук модерував дискусію щодо медичної реформи

Підбито підсумки другого дня всеукраїнської наради-семінару Асоціації: розглядали секторальні реформи

Як повідомили в Асоціації, загальною темою другого дня Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування стали секторальні реформи у галузі медицини та освіти. Крім того, були обговорені питання залучення інвестицій та механізми реалізації енергоефективних проектів.
Віце-президент Асоціації, голова обласної ради Віктор Овчарук, який модерував дискусію щодо медичної реформи, наголосив: « Медична реформа має велике значення у своєму впровадженні, оскільки її мета – це здорові українці. Тому треба дуже уважно, підтримуючи комунікацію, її впроваджувати. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг».
У зазначеній дискусійні панелі також взяли участь Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я та Тетяна Орабіна, начальник Управління координації центрів реформ МОЗ.
Також у рамках наради-семінару проведений інтерактивний тренінг на тему «Оптимізація шкільної освіти», що організований Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні». Модерував практикум Айедер Сеїтосманов, експерт Проекту.
Нагадаємо, за результатами наради-семінару буде сформована резолюція, яка направиться галузевим органам державної влади.
Про залучення інвестицій до громад та вміння використовувати наявний економічний потенціал розповів радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський для учасників Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування.
За його словами, для залучення інвестицій та використання наявного потенціалу важливі зміни для врахування у роботі органів місцевого самоврядування вже у 2019 році. А це: удосконалення роботи Державного фонду регіонального розвитку  та впровадження SMART-спеціалізації регіонів.
«Стратегія без фінансування – фантазія. Тому найближчі зміни у нормативну базу ДФРР повинні врахувати такі аспекти: подання проектів – лише онлайн; жорстка прив‘язка проекту ДФРР до конкретного технічного завдання з плану реалізації регіональної стратегії; змагання проектів в межах одного технічного завдання; необхідність відстеження ефективності та впливу проектів; введення персональної відповідальності членів регіональних комісій за некомпетентне оцінювання проектів», — розповів Василь Кашевський.
Також він акцентував на найбільш поширених помилках попереднього періоду. Це, по-перше, стратегії підготовлені без широкого обговорення; вибір цілей, обґрунтований  суб‘єктивними чинниками; низька якість описів технічних завдань на проекти; не об’єктивно оцінена спроможність фінансування; мало технічних завдань на проекти, що мають стратегічний вплив на розвиток регіону.
Експерт також наголосив, що «якщо зараз розробимо неякісні регіональні стратегії , то наступні сім років будемо їх впроваджувати марнуючи обмежені бюджетні ресурси, втрачаючи конкурентні позиції регіону, бізнеси та мешканців. Майбутнє вашого регіону – у ваших руках».

Сьогодні, 13 вересня,  тема дня наради-семінару –  «Ресурси органів місцевого самоврядування».

У програмі:

Модельовані дебати від DESPRO «Навіщо громадам об’єднуватись»;

Про особливості бюджетного процесу на 2018 рік;

Фіскальна децентралізація: моніторинг, проблеми, пропозиції;

Служба в органах місцевого самоврядування: перспективи нормативного забезпечення;

Правові аспекти передачі майна спільної комунальної власності у власність об’єднаних територіальних громад;

Про діяльність Асоціації за 2018 рік та плани на 2019. Підбиття підсумків.