Віктор Овчарук: Ми ставимо собі амбітні, сміливі завдання, для поліпшення якості життя нашої громади

Упродовж минулого року в галузі охорони здоров’я в області зроблено було чимало. На медицину з ініціативи голови обласної ради та депутатського корпусу виділялись серйозні кошти, відкривались нові відділення, навіть центри, з сучасним обладнанням. Зокрема впровадженосучасну систему та відкрито мультимедійну оперативно-диспетчерську службу на базі центру екстреної медичної допомоги, що дає можливість рятувати життя важких пацієнтів. Урочисто відкрили   відділення з наступними процедурами: підводний витяг хребта під нахилом (кут 450), киснева, озонова та гідромасажна ванни , 4-х камерна ванна для рук і ніг, а також відділення CPAP(сіпап)  терапії для лікування апное сну уБільче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації. Запрацюваву Збаразькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги” електронний реєстр.  

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на обласну раду.

2017 рік в області завершивсявідкриттям на базі Тернопільської обласної університецької лікарніЦентру політравми з інноваційним обладнанням,  з  повністю реорганізованим приймальним відділенням, складовою якого є відділення інтенсивної терапії для хворих з політравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань при черепно-мозковій травмі, травмі грудної клітки, травмі органів черевної порожнини та скелетній травмі;  відділенням ортопедичного стаціонару з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих найсучаснішим обладнанням, що дає можливість виконувати високотехнологічні хірургічні втручання у пацієнтів з переломами кісток тазу, хребта та кінцівок. У структурі стаціонару працює підрозділ реабілітації, що займається реабілітацією пацієнтів з перших днів після травми до повного відновлення функції;  відділенням стаціонару торакальної хірургії, нейрохірургії, абдомінальної та судинної хірургії.

Отримавши мандати довіри від виборців у 2015 році, ми поставили собі амбітну, сміливу мету – відкрити в області найсучасніший інноваційний медичний центр з новітнім обладнанням. Багато хто не вірив у реальність таких масштабних планів. Нам дорікали  нестачею коштів, малими бюджетами, відсутністю фахівців, та, докладаючи чималих зусиль,  ми зробили вже багато та продовжуємо рухатись далі. Це відкриття, так би мовити, апофеоз  зробленого у галузі охорони здоров’я. Недарма вкладено чимало коштів та зусиль, адже: на реконструкцію було використано 4 400 000 грн. бюджетних коштів та 1 500 000 грн. позабюджетних коштів.

Днями відбудеться ще одна подія, яку Тернопільщина чекала вже багато років. Адже ні для кого не секрет, що в краї  не було можливості провести повноцінну діагностику серцевих захворювань та допомогти людям. Тому було прийнято рішення створити кардіоцентр на базі обласної університетської лікарні. Було проведено  ремонтні роботи, реконструкцію операційної, реанімації, створення кардіо-хірургічного відділення. Закуплено  обладнання для того, щоб можна було проводити операції на відкритому серці: апарати штучного кругообігу, апарати анестезії, інші. Разом з тим, одне із найважливіших питань – купівля і ангеографа, без якого надання медичних послуг важким кардіологічним хворим неможливе. Ми добре знали, що для краю, де значна кількість кардіологічних пацієнтів, це надважливо. Один ангеограф область отримала завдяки підтримці інвестора, другий  – спільного фінансування держави – 11 млн. грн та 11 мільйонів із обласного бюджету. Відтак вже незабаром на Тернопіллі працюватиме сучасний кардіоцентр. Таким чином з ініціативи обласної ради КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня» було направлено 21,4 млн. гривень на придбання обладнання та реконструкцію кардіоцентру та 11 млн.  за умови співфінансування на придбанняангеографа.

І це означає, що область та наше суспільство в цілому рухається вперед, до кращого, успішнішого, якіснішого життя. Ми і надалі працюватимемо у цьому напрямку, ставимо собі амбітні, сміливі завдання, для поліпшення якості життя нашої громади.