Віктор Овчарук: “Органи місцевого самоврядування можуть закладати підвалини майбутнього України”

Форум місцевого самоврядування «День Діалогу з владою» – традиційна зустріч регіональних керівників, організована Асоціацією міст України, під час якої відбуваються дискусії щодо проблем, здобутків і перспектив. Участь у обговоренні питань і виробленні спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо результатів реформи місцевого самоврядування беруть голови громад-членів Асоціації міст України, народні депутати, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також експерти проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів Асоціації міст України.

Участь у відкритті Форуму місцевого самоврядування «День Діалогу» взяв Прем’єр- міністр України Володимир Гройсман. Також у ході свого перебування на Тернопільщині очільник уряду обговорив проблеми освіти зі студентами Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та проінспектував ремонт траси М-09 Тернопіль–Львів–Рава-Руська, яка входить до коридору Go Highway.

Свій погляд на необхідність таких форумів  висловив голова Тернопільської обласної ради,  віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук:

«З власного досвіду знаю: які важливі є такі зустрічі. До слова, нещодавно у Затоці відбулась триденна нарада-семінар, організована та проведена Українською асоціацією районних та обласних рад, участь у якій взяли понад двісті керівників районних та обласних рад, а також ОТГ. Було напрацьовано Резолюцію, головні пункти якої акцентують свою увагу на подальшій роботі над законодавством, зокрема підтримці першочергових нормативно-правових актів, що у подальшому забезпечать динамічний розвиток децентралізації та місцевих рад. Не оминули увагою учасники наради й органи державної влади. Тож напрацьовані пропозиції та звернення відправлені до таких суб’єктів. Є пункт про звернення до ЦВК, аби колегіальний орган забезпечив можливість проведення виборів у ОТГ, задля вирішення нещодавно складеної ситуації з блокуванням таких у понад 100 потенційних громадах. Також Резолюція наголошує на необхідності проведення низки навчальних програм для представників органів місцевого самоврядування та широкій комунікаційній роботі. Та ще багато чого дуже важливого. Ознайомившись програмою сьогоднішнього форуму, маю сказати, що поставлені великі, амбітні цілі. Переконаний, що їх буде досягнуто, буде успішно обговорено результати та виклики реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад, впровадження секторальних реформ, а також законодавчого забезпечення житлово-комунального господарства та містобудування. Буде вироблено спільні пропозиції та шляхи їх впровадження. Адже сьогодні, як ніколи, тема ефективної системи організації територіальної влади, без сумніву, стоїть на порядку денному реалізації комплексних реформ в Україні, у тому числі в частині розділення повноважень між органами місцевого самоврядування. Недарма слоганом зустрічі керівників обласних та районних рад стало «Час місцевого самоврядування» – цей вислів є дуже актуальним в контексті децентралізації, оскільки органи місцевого самоврядування, виходячи зі своїх потреб, можуть закладати підвалини для майбутнього демократичного розвитку країни. Тому зараз час діяти».