Віктор Овчарук: Успіх медичної реформи можливий лише за умови тісної співпраці МОЗу з органами місцевого самоврядування

Успішна реалізація реформи системи охорони здоров’я залежить від тісної співпраці профільного Міністерства та органів місцевого самоврядування. Про це сказав Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та з питань охорони здоров’я. Метою проведення цього засідання було вивчення проблемних питань, пов’язаних із запровадженням медичної реформи в Україні.
У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Рахункової палати України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Фонду соціального страхування, наукових установ, медичних закладів та геріатричних інтернатів, засобів масової інформації.
«Реформа системи охорони здоров’я є однією із пріоритетних. Розуміючи це, Асоціацією постійно проводяться роз’яснювальні заходи, де разом з експертами ми розробляємо такі рішення, що були б найбільш ефективними. 14 травня відбулася всеукраїнська фахова майстерня, результатом роботи якої є вироблена резолюція з конкретними рекомендаціями. Документ направлений до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів та інших органів, залучених до процесу реформ»,- сказав Віктор Овчарук.
Резолюцією рекомендовано збільшити субвенції із Державного бюджету на кількість укладених декларацій між медичним закладом та громадянином, незалежно від факту проведення автономізації закладів, спроможних мереж, ЦПМСД. Забезпечити прозорий та публічний процес формування тарифів на послуги вторинної медичної допомоги, а також унормувати його найважливіших складових, наприклад, нормативів навантаження на медичних працівників. Скасувати дискримінаційну норму щодо диференційованого капітаційного тарифу для пацієнтів «червоного» та «зеленого» списків. Повернутись до системи державного працевлаштування лікарів, що отримали медичну освіту на бюджетній основі, або запровадити механізм компенсації втрат з бюджету на таку освіту, що дасть можливість громадам укладати угоди з випускниками ВМНЗ та ін..
«Сімейна медицина є надзвичайно важливою ланкою, адже більшість населення проживає саме у сільській місцевості. Сьогодні вже напрацьовано багато змін, які настав час впроваджувати. А для цього має бути ефективна співпраця Міністерства охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування – тих, хто приймає рішення на місцях. Тому хотілося б більш тісної взаємодії, оскільки більшість запитань сьогодні стосуються саме органів місцевого самоврядування. Відтак для успішного просування медичної реформи потрібні спільні обговорення та оперативні вирішення проблемних питань»,- додав голова обласної ради.