Віктор Овчарук з робочим візитом відвідав Борщівський район

Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації вже давно стала візитівкою нашого краю.

Переконаний голова обласної ради Віктор Овчарук. На цьому наголосив очільник обласної ради, перебуваючи із робочим візитом у Більче-Золотому Борщівського району.
Насамперед Віктор Овчарук  відвідали Більче-Золотецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації, ознайомилися з геліосистемами нагріву води, системами очистки води, познайомились із презентацією проекту будівництва спального корпусу лікарні на 50 ліжок для учасників антитерористичної операції.
«Добра слава про Подільську оздоровницю, а саме так її називають пацієнти, розійшлася не лише на Тернопільщині, а й далеко за межами області. Підлікуватися, пройти реабілітацію, обстежитись, чи отримати профілактичні процедури сюди приїжджають із різних куточків України. Фактично Більче–Золоте готове вже нині стати центром медичного туризму, – сказав Віктор Овчарук. – І це закономірно, оскільки тут колектив багато працює та прагне нового. Окрім традиційних медичних послуг у лікарні постійно впроваджують новітні методи лікування та профілактики. Восени минулого року було відкрито два нових відділення водолікування та діагностики і відділення СІПАП-терапії. Нині медицина пропонує різні методи лікування, і лікарня використовує їх уповні, у тому числі найновіші технології, зокрема комплекс тонусних столів. Та поряд з цим у лікарні шукають шляхи впровадження сучасних методів енергозбереження, заміщення дороговартісних видів теплоенергії на сучасні відновні, у тому числі – сонячну енергетику».

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 червня 2018 року № 439 з державного фонду регіонального розвитку виділено 2990, 098 тис. грн. на реконструкцію існуючої системи гарячого постачання води та підігріву басейну з використанням закритої геліосистеми для гарячого постачання води та незакипаючої зливної системи для підігріву басейну на основі всесезонних вакуумних колекторів в Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні.

У цьому лікувальному закладі здійснено реконструкцію системи підігріву басейну об’ємом 400 куб.м., який використовується круглорічно. Реконструкція передбачає встановлення на даху басейну, системи вакуумних сонячних колекторів з часом принесе значну економію, не говорячи про екологічний ефект. А також здійснено реконструкцію системи гарячого водопостачання, яка передбачає встановлення на даху 48 сонячних колекторів потужністю 3-6 кВт в залежності від погоди. Для збереження нагрітої води використовується дві ємності по 5000 літрів. Вода підігріта сонячними колекторами поступає у існуючий пластинчастий теплообмінник. В даному теплообміннику вода нагрівається до необхідних 50-520С, і подається в систему гарячого водопостачання. Здійснено влаштування системи очистки води «Ecosoft MO4 Midi», яка призначена для досягнення необхідних показників води.Вартість проекту становить 976,6 тис.грн., який фінансується з обласного бюджету, із них вже використано майже 800 тис. грн. Загальна сума виділених коштів становить майже 4 мільйони гривень.

Голова обласної ради побажав колективу лікарні, щоб ці нововведення принесли користь лікувальному закладу, і він і надалі міг розвиватись. «Вже у найближчому часі тут постав ще один новий, сучасний корпус на 50 місць для учасників АТО із залом їдальні на 25 посадових місць з облаштуванням теплого переходу з реконструкцією існуючого корпусу. На виготовлення проектно-кошторисної документації та початок будівництва обласна рада вже виділила 200 тис. грн. У свою чергу хочу запевнити, що обласна рада і надалі підтримуватиме Більче-Золотецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації. Хотілося б, щоб таких медичних закладів у нашому краї було більше», – наголосив Віктор Овчарук.