Військовослужбовці Повітряних Сил надають допомогу населенню під час заметілей

1 лютого особовий склад та військова техніка Повітряних Сил Збройних Сил України продовжують надавати допомогу комунальним службам за проханням місцевих органів влади областей України, які постраждали від сильних снігопадів, ожеледиці.

Так, в ніч з 31 січня на 1 лютого, в результаті сильної ожеледиці було практично паралізовано рух автотранспорту на автомобільній трасі Донецьк-Маріуполь. Близько 00.20 годин за повідомленням чергового ДСНС виклик про допомогу надійшов з с.Касьянівка, поблизу населеного пункту Волноваха, про негайну доставку вагітної жінки у пологовий будинок міста Маріуполь. На виклик миттєво відреагували військовослужбовці окремого зенітного ракетного підрозділу Повітряних Сил ЗС України, який дислокується поблизу Маріуполя. Засобом ПЗУ (пуско-заряджаюча машина) вагітну жінку вчасно було доставлено до пологового будинку.

Також, 31 лютого, військовослужбовці зенітної ракетної частини м.Первомайська нашляхопрокладачі БАТ-2 розчистили від снігу 20 кілометрів ділянки автомобільної дороги Первомайськ-Доманівка-Мостове, та звільнили зі снігового замету 3 транспортних засоби. Того ж дня військові авіатори м. Миколаєва на автогрейдері ДЗ-143 розчистили 15 кілометрів автомобільної дороги Миколаїв – Баштанка, де снігові замети досягали до півтора метра. На заході України, у Хмельницькій та Івано-Франківській областях допомогу надавали військовослужбовці авіаційних військових частинСтарокостянтинова та Коломиї. Засобами шнекороторного снігоочищувача ШРСО Д-120, та трактора Т-150-К було розчищено від снігу більше 60 кілометрів автомобільної дороги Старокостянтинів –Полонне, Коломия-Горденка.

За словами начальника відділу оперативно-бойового забезпечення Командування Повітряних Сил ЗС України полковника Євгена Машкова, засобами спеціальної техніки та особового складу підрозділів цього виду ЗС України розчищено від снігу близько 400 кілометрів автомобільних доріг та вулиць населених пунктів (Старокостянтинів, Вознесенськ, Доманівка, Вороновиця), звільнено від снігових заметів 27 одиниць транспортних засобів, евакуйовано більше 260 цивільних осіб із заторів техніки.