Володимир Рибак заперечує можливість застосування сили

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак категорично заперечує можливість розв’язання парламентської кризи силовими методами і сподівається на поновлення роботи у пленарному режимі на цьому тижні.

Відповідаючи на запитання журналістів після завершення засідання Погоджувальної ради, В.Рибак зауважив, що у разі продовження блокування парламенту Верховна Рада працювати не зможе.

Разом з тим, він категорично заперечив можливість застосування силових методів для поновлення роботи парламенту.

При цьому Голова Верховної Ради наголосив, що парламент є вищим законодавчим органом нашої держави, а не «політичним клубом, куди хочу – прийду, а хочу – не прийду». За його словами, депутати, яких обрали 45 мільйонів виборців, повинні виконувати свої зобов’язання у частині законодавчої роботи. «Парламент повинен працювати і виконувати свою законодавчу функцію», – сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, В.Рибак висловив думку, що представники опозиції повернуться до роботи у сесійній залі після завершення засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, яке відбудеться 17 грудня у Москві під головуванням Президентів України та Російської Федерації.

Керівник парламенту зазначив, що за підсумками роботи Комісії планується підписання ряду «двосторонніх взаємовигідних угод з економічних питань», жодна з яких не стосується вступу України до Митного союзу. «Думаю, що керівники опозиції все це побачать, і думаю, що на цьому тижні парламент буде працювати», – сказав В.Рибак.