Як боротися із зимовою нудьгою

Якщо ви усвідомили, що взимку вам набагато складніше позитивно дивитися на світ, то прийшов час зламати цю тенденцію.

Але одна справа — вплив погодних змін на стан людини, а інше — цілком зрозуміле бажання завжди залишатися бадьорим і веселим. Якщо ви усвідомили, що взимку вам набагато складніше зберігати високий рівень працездатності і взагалі позитивно дивитися на світ, то прийшов час зламати цю тенденцію. Дотримуйтеся декількох простих правил, які здатні зробити вашу сіру та похмуру зиму прекрасною сніжною порою року.

Не нехтуйте рухами

Більшість з нас і так постійно сидять в офісі, а всі пересування за день зводяться до дороги « дім-робота- дім». І якщо теплим весняним або літнім вечором багатьох так і тягне вийти прогулятися, то взимку цього робити зовсім не хочеться. На вулиці холодно, слизько, темно, вітряно — про які прогулянках може йти мова? Однак саме взимку з’являється можливість в недільний день відправитися всією сім’єю в парк, щоб покататися на лижах або з гірки або сходити на каток, де під веселу музику можна випустити пар, що накопичився за тиждень. Якщо зимові види спорту вам не до душі, то відвідайте басейн або фітнес-клуб — вони працюють цілий рік.

Впустіть світло

Фахівці вважають, що саме відсутність світла потрібно звинувачувати в депресивному стані, який захльостує людей взимку. Темніє рано, світає пізно. Ось і виходить, що встаєте ви потемки, на дотик збираєтеся на роботу, а потім також, немов під покровом ночі, повертаєтеся додому. Відсутність світла негативно позначається не тільки на нашому світовідчутті, але і на стані здоров’я. У зимовий період організм відчуває нестачу у вітаміні D, звідси слабкий імунітет, збої в роботі щитовидної залози, поганий стан шкіри і т. д.

Звичайно, навряд чи світло лампи допоможе вам позбавитися від мішків під очима, але от підняти настрій — запросто. Тому впускайте у своє життя світло: вдень раздвигайте штори, ввечері не економте на електриці. До речі, спробуйте запалювати ароматичні свічки, вони створюють відчуття домашнього затишку і тепла.

Приділіть увагу харчуванню

Важливо включити в свій раціон продукти, які здатні допомогти вашому організму у виробленні серотоніну, — «гормону щастя». Звичайно, першими на розум приходять всілякі солодощі — булочки, тістечка, печиво і торти. Але налягати на них не варто. Позбавивши вас на час від почуття тривоги й апатії, ці продукти абсолютно не збагатять ваш організм вітамінами, а лише додадуть проблем у вигляді недосконалостей фігури. Корисна альтернатива — печінка, вівсянка, морська капуста, чорнослив, курага, соковиті фрукти (наприклад, банани, хурма, цитрусові), зелений салат, морепродукти.