Як підвищити імунітет

нформацією про те, як підвищити імунітет, хоча б раз у житті цікавиться кожна людина. Стреси, перевтома, неправильне харчування, операції, прийом антибіотиків, та й просто час року — кожен з цих факторів здатний стати причиною імунної недостатності людини і, як наслідок, схильності його різних захворювань.

Як підвищити імунітет

У питанні про те, чим підвищити імунітет, можна керуватися як народними, так і медичними рекомендаціями. Але вони будуть мало дієвими, якщо не будете дотримуватися здорового способу життя:

  • частіше бувайте на свіжому повітрі,
  • здійснюйте піші прогулянки або навіть займіться спортом,
  • приймайте препарати, що піднімають імунітет,
  • забезпечте собі повноцінний нічний сон
  • і, звичайно, впорядкуйте харчування.

Мабуть, саме з харчування та варто почати.

  1. обмежте вживання солоного, копченого і смаженого. Пам’ятайте, що прийом великих доз спиртних напоїв також негативно впливає на якість імунітету;
  2. С і D — вітаміни, що підвищують імунітет більшою мірою, ніж інші. Наситьте свій раціон продуктами багатими цими вітамінам: цитрусовими, яблуками, квашеною капустою, чорною смородиною, помідорами та зеленню, а також рибою, морепродуктами, вершковим маслом.
  3. не варто нехтувати і вітаміном А, він створює бар’єр, через який в організм не проникають різні хвороботворні бактерії і віруси. Його ви в надлишку зможете знайти в сирі, яйцях і яловичій печінці;
  4. а от які продукти підвищують імунітет, який знизився після прийому антибіотиків. Це, в першу чергу, кефір, ряжанка, кисляк. Йогурт і інші кисломолочні продукти, що мають позитивну дію на мікрофлору кишково-шлункового тракту;

Вітаміни, що підвищують імунітет

І ще, які вітаміни підвищують імунітет? Це, звичайно, часник (вітамін В), цибуля ішипшина, багаті вітаміном С. Рецепти з цими продуктами вельми корисні.

Для імунітету дуже корисні цибуля, часник, буряк. У дієтичне харчування варто внести і деякі фрукти. Фрукти для імунітету — це, в першу чергу, вітаміновмісні речовини: концентратори вітаміну С, В, F і D. Вчені стверджують, що багаті вітаміном С і специфічні овочі — часник і цибуля. Їх вживання, хоч і пов’язане з неприємним запахом, вельми ефективно впливає і на імунітет людини.

Споживаючи свіжі фрукти, ви впевнені, що ви боретеся за підвищення імунітету. Однак насправді, які фрукти підвищують імунітет? Тут варто звернути увагу не на фрукти як такі, а на соки з них. Фреш апельсиновий, лимонний, буряковий або цибулевий має більше в кілька разів іммуномодифіційного компоненту, ніж аптечні аналоги. Однак свіжі фрукти мають велику силу для імунного балансу за рахунок неконсервованої м’якоті.

Препарати для імунітету

Не допомогли часник, цибуля, лимони та апельсини ? Прийшов час звертатися до серйозного питання: як швидко підвищити імунітет, не вдаючись до «важкої артилерії».

Трави, що підвищують імунітет

Це не «хімія» і не антибіотики. Це настоянки елеутерококу, ехінацеї, кореня алтея і інші, які вам порадить фармацевт. Дана категорія ліків відноситься до фітотерапевтичних модуляторів імунітету, не пов’язаним з хімічними властивостями фармакологічних засобів.

Існує безліч рецептів з різними травами, які допоможуть вам швидко встати на ноги.