Як правильно підписати поштовий конверт

Dже багато років поспіль конверти залишаються одним з найпоширеніших і найзручніших способів доставки повідомлень, листів та іншої інформації. Незважаючи на стрімкий розвиток електронної пошти, мобільного зв’язку, інтернет-технологій тощо листи в поштових конвертах подорожують світом.

Аби мандрівка була успішною та лист напевно знайшов свого адресата, важливо правильно підписати поштовий конверт.

Існує декілька нескладних правил заповнення конверта:
• Адресу отримувача листа потрібно вказувати у правому нижньому куті. Вашу адресу, тобто адресу відправника – у лівому верхньому куті конверта. При написанні адрес відправника та одержувача на конверті потрібно вирівнювати текст по лівому краю.
• Для того, щоб лист знайшов свого адресата, інформація про відправника та одержувача повинна бути написана розбірливим почерком.
• При заповненні конверта не можна допускати орфографічних помилок та наносити написи, наклейки або знаки, які не стосуються адрес відправника та одержувача.
• При написанні адреси на конверті не можна скорочувати назви вулиць і населених пунктів, інакше лист взагалі може не дійти до одержувача.
• Конверт заповнюється українською або російською мовою (при відправленні в межах України). Якщо конверт відправляється за кордон в далеке зарубіжжя, то писати адресу потрібно англійською мовою або мовою країни одержувача. Припустиме написання адреси латиницею.
• Заповнювати дані на конверті можна будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого.

Адреса, за якою відправляється лист (адреса одержувача), зазначається в такій послідовності:
1. Найменування одержувача в називному відмінку (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб – повне найменування організації, а також посада, ім’я та прізвище)
2. Назва вулиці (проспекту, провулку тощо), номер будинку (із літерою корпусу, якщо є), номер квартири або номер офісу фірми. Не допускається написання номерів будинку та квартири через дріб
3. Назва населеного пункту (місто, селище, село тощо)
4. Назва району в області (якщо є)
5. Назва області
6. Поштовий індекс (Обов’язково)
7. Країна призначення (для міжнародних поштових відправлень). Назву країни можна не писати, якщо лист відправляється в межах країни
У такому ж порядку вказується й адреса відправника.

Для того, аби відправити простого листа у конверті або поштову картку по Україні та за кордон, необхідно, наклеївши поштову марку, власноруч опустити конверт з листом або картку у будь-яку поштову скриньку в нашій країні.

Мінімальний тариф на пересилання листа/картки Україною становить 2,40 грн (без ПДВ), за межі країни наземним транспортом – 0,60 дол. США (без ПДВ) за курсом НБУ на день відправки (тобто потрібно наклеїти кількість поштових марок, які б відповідали тарифу).

За бажанням відправити реєстрованого поштового відправлення, шлях якого можна буде відстежити, слід завітати до одного з найближчих відділень Укрпошти, зручно розташованих по всій країні.

Оператор відділення підкаже, в який спосіб краще надіслати листа (рекомендованим, з оголошеною цінністю, з повідомленням про вручення тощо) та допоможе, як правильно оформити конверт/картку для пересилання.