Як заощадити на електриці

Один із способів зменшити витрату електроенергії — максимально вдома використовувати природне освітлення. Зробити приміщення світліше можна за допомогою світлих стель і шпалер, прозорих фіранок і чистих вікон.

Зонування — поєднання місцевого та загального освітлення — дозволяє включати світильники тільки там, де вони необхідні, і використовувати електроенергію більш раціонально. Чисті лампи і плафони краще пропускають світло, не забувайте частіше мити їх.

Можна для освітлення використовувати люмінесцентні лампи — вони споживають електрику в кілька разів менше, ніж лампи розжарювання. Правда, їх вартість набагато вище звичайних лампочок, а для досягнення повної яскравості після включення їм зазвичай потрібно кілька хвилин.

Знизити витрати на електроенергію можна і за допомогою датчиків руху.

Наявність здвоєних вимикачів дозволить «приглушити» яскравість освітлення, якщо воно не потрібне. Знизити витрати на електроенергію можна і за допомогою датчиків руху, які будуть включати світло, тільки коли хтось з’являється в приміщенні, а потім автоматично вимикати його. Але, звичайно ж, і самим не варто забувати вимикати світло, коли виходите з кімнати.