Яндекс отримав доступ до даних користувачів Фейсбуку

Яндекс уклав договір з Фейсбуком, згідно з яким отримав повний доступ до публічних даних соцмережі. Записи з Фейсбука вже сьогодні можна знайти в пошуку по блогах, пізніше вони з’являться і в основному пошуку Яндекса – на yandex.ua.

Яндекс отримує відкриті дані користувачів Фейсбука з країн СНД і Туреччини. Зараз в пошуку по блогах доступні записи жителів України, Росії, Білорусі та інших країн СНД. Свіжі пости потрапляють на blogs.yandex.ua майже відразу після публікації. Наприклад, користувачі можуть подивитися, що говорять у Фейсбуці про Євромайдан.

Незабаром в Яндексі обіцяють зробити доступними не лише пости, але і коментарі до них. Зрозуміло, в пошук не потраплять профілі і записи, які не є у відкритому доступі (наприклад, лише для друзів чи для інших кастомізованих груп).

Дані Фейсбука використовуватимуться також для поліпшення відповідей пошуку – наприклад, по запитах про свіжі події. Там, де це доречно, Яндекс підмішуватиме в результати пошуку свіжі статті або відеоролики, що викликали інтерес у Фейсбуке. Крім того, популярність матеріалів в цій соцмережі враховуватиметься при ранжуванні.