Японії залишилося 2-3 роки до кризи

Економісти Morgan Stanley вважають, що інфляція і надмірні витрати загрожують Японії кризою на тлі того, що інвестори в держоблігації готуються до зростання споживчих цін.

На останньому аукціоні облігацій, прибутковість яких прив’язана до інфляції, попит перевищив пропозицію в 2,87 рази. Прибутковість 10-річних паперів без прив’язки до інфляції, ймовірно, досягне 0,84% до кінця 2014 р.

Керівник економічних досліджень з Японії Morgan Stanley MUFG Securities Роберт Фельдман зазначає, що у японського уряду є 2-3 роки для того, щоб впоратися із зростанням витрат, або ж доведеться зіткнутися з кризою.

У поточному році в два етапи має бути збільшений 5%-й податок з продажів, при цьому витрати на соціальне забезпечення зростуть більш ніж на 4%, а також є ризик зростання вартості обслуговування боргу. Судячи з усього, в наступному фінансовому році темпи зростання витрат будуть випереджати зростання доходів.

“Є ризик того, що відсоткові виплати зростатимуть, якщо уряд не зможе скоротити дефіцит бюджету, коли інфляція і прибутковість будуть зростати, – сказав Фельдман. – При відсутності збільшення податкових надходжень, що випливають з відчутного поліпшення в реальному секторі економіки, існує ризик початку кризи”.