ЄС і Росія обмінялися звинуваченнями щодо України

Європейський Союз і російські лідери будуть торгуватися за Україну на саміті у вівторок , так як колишня радянська республіка потерпає від насильницьких заворушень після відкладання угоди з ЄС і повороту назад до Москви .

Президент Росії Володимир Путін їде до Брюсселя для переговорів з лідерами ЄС в той час, коли є напруження у зв’язку з рішенням українського президента Віктора Януковича в листопаді, щодо відмови від торгової і політичної угоди з ЄС на користь більш тісних торговельних зв’язків з Росією.

Це рішення, оплачене рятівними 15 мільярдами доларів з Росії, викликало  проєвропейські протести  у Києві, на яких було вбито трьох протестувальників.

Поліція зіткнулася з демонстрантами в столиці України знову в неділю, і опозиція заявила , що продовжуватиме наполягати на дострокових виборах, незважаючи на те, що Янукович запропонував посаду прем’єр -міністра її представнику.

ЄС, який звинувачує Росію у торговому тиску на Україну та інші екс-радянські республіки відтісняючи від більш тісних зв’язків з Брюсселем, показав свій гнів, скасувавши обід, який традиційно передує саміту з Росією.

Європейський Союз вибрав замість цього дві з половиною години інтенсивних переговорів, обмежившись колом перших осіб, щоб більш глибоко обговорити Україну та інші спірні питання.

Путін і міністр закордонних справ Сергій Лавров представлятиме Росію в той час як голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, голова Європейської ради Херман Ван Ромпей і глава зовнішньої політики ЄС Кетрін Астон буду говорити за ЄС.

Росія, яка розглядає Україну як частину своєї сфери впливу, заявила європейським урядам, щоб вони припинили втручання в українську кризу і розкритикувала політиків, таких як Ештон за відвідування протестних акцій в Києві.

Росія та ЄС мали “ряд відмінностей, які мають бути обговорені і уточнені ” на саміті , сказав у своїй заяві Ван Ромпей.