Європейські новорічні традиції

В Австрії на Новий рік у Відні заповітним бажанням є почути урочистий звук “Дзвону світу”, встановленого на соборі Св. Стефана. На Соборній площі 31 грудня сходяться тисячі людей. А в давнину хорошою прикметою вважалося зустріти сажотруса, доторкнутися до нього та забруднитися – це повинно було принести велике щастя та удачу.

У Болгарії Новий рік не обходиться без кизилових паличок, якими друзі та родичі б’ють один одного, вітаючи зі святом. З останнім ударом годинника у всіх будинках на 3 хвилини згасають вогні: це час новорічних поцілунків, які заміняють всі тости. Хорошою прикметою вважається, якщо за столом хтось чхне, – мовляв, на удачу.

У Греції, вирушаючи в гості, прийнято приносити з собою в подарунок замшілий камінь, залишаючи його у кімнаті господарів – на гроші.

В Ірландії увечері напередодні Нового року двері всіх будинків розчиняють навстіж, сюди може завітати кожен бажаючий – його обов’язково пригостять келихом доброго вина. Далі ірландці виходять на центральну площу, співають, танцюють та веселяться.

В Італії солодощі дітям розносить Бефана – маленька бабуся-відьма з великими зубами та гачкуватим носом, За легендою, Бефана, родом із Віфлеєму, зустріла на своєму шляху волхвів, які поспішали обдарувати новонародженого Ісуса. Захотівши вирушити разом з ними, відьма отримала відмову, пішовши по світу обдаровувати подарунками слухняних і розсудливих дітлахів. Напередодні Нового року італійці полюбляють викидати весь мотлох, часто навіть з вікон, спостерігаючи за реакцією перехожих.

У Норвегії подарунки розносить коза, а діти вивішують у вікно годівниці, повні пшеничних зерен – братам нашим меншим теж треба підкріпитися.

У Фінляндії новорічні подарунки викладаються на стіл та прикриваються мискою, а у Швеції напередодні Нового року прийнято розбивати посуд біля дверей сусідів.