Ющенко: Росія не може запропонувати Україні нічого, крім каторги

Екс -президент України Віктор Ющенко дав інтерв’ю французькій газеті Libération . У ньому політичний супротивник Віктора Януковича різко засуджує його « проімперіалістичну » політику .
У 2004 році Ющенко боровся за владу на президентських виборах. Ніхто не забув , що його отруїли діоксином , і через це у нього було знівечене обличчя. Також не можна забути і ту величезну підтримку , якою він користувався під час помаранчевої революції , пише видання. Але зараз він всіма кинутий, змушений покладатися на колишніх ворогів , щоб протистояти колишнім союзникам , продовжує Libération . Ющенко пішов з політичної сцени так само швидко , як і прийшов. На правах колишнього президента в середині грудня він брав участь у круглому столі , за яким зібралися влада і опозиція , щоб обговорити кризу на Україні .

За його словами , протестуючі в Києві борються зараз за європейський шлях . Україна йшла до цього з 2008 року. Але так як угода з ЄС не підписали , люди вийшли на Майдан. Колишній президент України підкреслює , що це цивільне , а не політичний рух . На його думку , європейська ідея об’єднує націю , адже дві третини населення підтримують інтеграцію з ЄС.

Як заявив Ющенко у своєму інтерв’ю , в України зараз є два шляхи : або зближення з Європою , що позбавить країну від корупції і принесе нові інвестиції , або повернення до проімперіалістичного політиці. Причому другий варіант буде не повернення в минуле , а справжній крах , вважає політик. На його думку , без підтримки Європи буде нелегко протистояти Росії , яка «не може запропонувати нічого іншого , крім каторги ».

В інтерв’ю Libération Ющенко пропонує вихід з кризи. Для початку необхідно терміново підписати угоду про асоціацію з Європою. Також треба звільнити всіх затриманих під час протестів і покарати відповідальних за жорстоке придушення мітингів. Повинен встати питання і про відставки влади. Колишній президент наводить приклад з Литвою * , де уряд пішов у відставку, коли обвалився дах супермаркету. Україна ж , на його думку , вся розвалена , але ніхто не задається питанням , хто за це відповідальний.

На питання про звільнення Юлії Тимошенко , Віктор Ющенко заявив , що зараз навіть не ведеться діалог на цю тему , так як немає довіри між владою і опозицією. Щоб колишній прем’єр -міністр вийшла на свободу , Україна повинна підписати угоду з ЄС , вважає політик.

Асоціація з Європою принесе тільки плюси , укладає Ющенко : в України з’являться необхідні механізми для боротьби з корупцією , а також здійснення реформ судової системи та поліції.