З 2015 року між Україною і ЄС буде "Відкрите небо"

Угода між Україною та ЄС про спільний авіаційний простір та “Відкрите небо” може запрацювати вже влітку 2015 року. Про це на брифінгу сказав віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, передає кореспондент УНН.

“Одна з найважливіших подій повороту авіації – це парафування угоди про “Відкрите небо”, яке відбулось у цьому році на саміті у Вільнюсі. Наступним етапом … протягом кількох наступних місяців буде його підписання. Ми плануємо, що угода про “Відкрите небо” запрацює з літнього розкладу 2015 року, а це означає збільшення кількості авіакомпаній, збільшення кількості рейсів, створення конкуренції, підвищення якості послуг та зниження вартості квитків”, – зазначив віце-прем’єр.

Він також відзначив, що на сьогодні в Україні працює 10 лоукост авіаперевізників, 6 з яких залучені саме у 2013 році.

“І збільшення пасажиропотоку в цьому році буде близько 7%”, – додав О.Вілкул.

Нагадаємо також, що з 1 грудня 2013 року набрала чинності Угода про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) між ЄС та Україною. Відповідно до Угоди Україна отримує можливість залучатися до програм розробки, розгортання та використання європейської супутникової системи Galileo. В рамках реалізації цієї Угоди Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул та Віце-президент Єврокомісії Антоніо Таяні Спільну заяву про те, що Єврокомісія надасть технічну допомогу у розмірі 5 млн.євро для підвищення якості супутникової навігації на території України. Як попередньо обговорено із Європейською Комісією, підписання Спільної Заяви є офіційним початком проекту.