За останню добу служби Укравтодору і ДСНС допомогли витягнути зі снігової пастки 2,5 тис. автомобілів

За даними Гідрометцентру сьогодні, 30 січня, в регіонах продовжується похолодання. Температура повітря знижується до мінус 22 градусів в день та до мінус 33 градусів вночі. Посилюється також і вітер – до 30 метрів за секунду. Особливо погіршились погодні умови в південних областях та Криму, де відбуваються сильні хуртовини, сніг, снігові замети, налипання мокрого снігу, ожеледиця.

Віце-прем’єр-міністр, голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул провів оперативну нараду з Міністром регіонального розвитку Геннадієм Темником та Головою ДСНС України Михайлом Болотських.

Олександр Вілкул зазначив: «Ситуація складна. У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов комунальники, рятувальники, дорожні та аварійні служби продовжують працювати в посиленому цілодобовому режимі. В регіонах працює понад 7600 одиниць спеціальної та комунальної техніки та близько 40 000 працівників комунальних, дорожніх служб та ДСНС. За останню добу служби Укравтодору та ДСНС допомогли витягнути зі снігової пастки близько 2,5 тис автомобілів, в яких знаходилися понад п’ять тисяч людей. До регіонів, де найбільш складні погодні умови, перекинуті 10 важких роторних очищувачів для розчистки доріг. Щоб врятувати людей від переохолодження, працюють близько 4,6 тис пунктів обігріву, у тому числі, кунги – мобільні пункти обігріву, а також понад 1 тис соціальних патрулів. Завдяки цьому вже врятовано від переохолодження понад 36 тисячі людей, у тому числі за останню добу – близько 3,5 тис людей. Ми маємо забезпечити безпеку та здоров’я людей».

На значній частині доріг загального користування в південних, центральних, західних та частині східних областей через обмежену видимість значно ускладнився рух автотранспорту.

Зокрема, на окремих ділянках автомобільних доріг обмежено рух автотранспорту в Криму, у Дніпропетровській, Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Запорізькій та Миколаївській областях, а також ускладнено рух в Одеській та Тернопільській областях.

Для відновлення руху та недопущення аварійних ситуацій дорожники та комунальники в цілодобовому режимі продовжують роботу з очистки доріг. Для розчищення доріг від снігу та переметів, за погодженням з ДАІ та ОДА, тимчасово обмежено рух на окремих ділянках доріг зазначених областей.

Від Укравтодору дороги цілодобово розчищають понад 1500 одиниць спеціальної техніки, у тому числі, 923 комбіновані дорожні машини та 225 одиниць важкої дорожньої техніки. Також працює близько 4 тисячі працівників дорожніх служб.

За завданням Уряду додатково були перекинуті 10 важких роторних очищувачів доріг до Миколаївської області, Дніпропетровської та Запорізької областей. Наразі вирішується питання передислокації додаткової техніки з Житомирської, Київської, Полтавської та Сумської областей до найбільш проблемних регіонів. Від ДСНС працює 291 одиниця спецтехніки та 946 чоловік особового складу.

Також надається допомога водіям, машини яких опинилися в снігових заметах. Зокрема, за останню добу служби Укравтодору та ДСНС допомогли витягнути зі снігової пастки близько 2,5 тис автомобілів, в яких знаходилися понад п’ять тисяч людей.

Для розчищення вулиць та доріг у населених пунктах працює 5839 одиниць комунальної техніки а також близько 35 тис комунальників. Для забезпечення безпечного руху транспорту та пересування людей в умовах ожеледиці комунальниками за добу використано 40,2 тис тонн піщано-соляної суміші.

Погіршення погодних умов впливають також на функціонування інженерних мереж. Зокрема, через сильні пориви вітру та налипання мокрого снігу на лінії електропостачання за останню добу булознеструмлено 673 населених пунктів в АР Крим та 11 областях України (АР Крим – 206 н.п., Одеська – 151 н.п., Херсонська – 113 н.п., Миколаївська – 80 н.п., Донецька – 34 н.п., Запорізька – 22 н.п., Дніпропетровська – 12 н.п., Кіровоградська – 10 н.п., Чернігівська – 6 н.п., Чернівецька – 5 н.п., Черкаська – 3 н.п. та Київська – 1 н.п).

До відновлення енергопостачання населених пунктів за завданням Уряду залучено 328 бригадобленерго, у тому числі, з інших регіонів.