Заарештовані тернопільські податківці мають впливову підтримку

Для мешканців Тернопільщини, котрі цікавляться політикою та державним управлінням добре знайоме прізвище вихідця з Теребовлі Штогрина Йосипа Івановича. У кінці 90-их у Тернополі навіть існував жарт про те, що губернатори області працюють помічниками в цього чоловіка. Сам же він займав скромну посаду помічника в патронатній службі ОДА. Підприємницька жилка, широке коло знайомств та природня хитрість дозволяла йому провертати різні афери, найвідомішою з яких стало зникнення вагону цукру, за що ще довго “віддувався” тодішній губернатор Богдан Бойко.

Наступною сходинкою до великої політики та грошей став для Штогрина Ігор Тарасюк, котрого Йосип Іванович “зробив” спочатку народним депутатом, а після Помаранчевої революції керівником однієї з найбільш корумпованих державних установ – ДУСі (Державного управліннями справами). У народі цю посаду називали “завгосп Президента”, а Штогрин став заступником “завгоспа”. При абсолютно слабкому Президентові України Ющенкові ця парочка мала 5 років на розграбування країни. Саме у цей сформувалась бізнес-імперія нашого земляка – земельні наділи, заводи, фабрики інші активи почали зявлятися, як гриби після дощу.

Окремим напрямком, яким займався Штогрин стало кадрова розстановка “своїх людей” на ключові та грошовиті посади. В Тернопільській області значана кількість державних службовців завдячують своїми посадами людині, яка уявляла себе “сірим кардиналом”.

Але… Останнім часом у цього спрута почали обрубувати злочинні щупальця.

Першою втратою стало звільнення керівника СБУ Грицака, котрий є кумом Штогрина. І після цього все посипалось. Однією з втрат став Володимир Хемій, який опікувався Службою автомобільних доріг Тернопільщини.

І ось на днях гучного удару по підпільній організації Штогрина завдало ДБР (Державне бюро розслідувань).

У Тернополі при отриманні хабря в 1 млн грн було затримано злочинну групу у складі головного податкового поліціянта Олега Дурняка та високопосадовця управління ДФС в області Миколу Воробця – земляків та вихованців Йосипа Штогрина, які завдячують своїми посадами виключно йому.

Будемо уважно стежити за розвитком подій навколо “спрута”, що опутав Тернопільщину під пильним керуванням Штогрина.