Захоплення Тернопільської ОДА в подробицях (ВІДЕО)

Кілька сотень тернополян у четвер близько 17 години штурмували будинок обласної влади. Першим це намагався зробити громадський активіст, інвалід у візку Олександр Башта. Він наразився на спротив міліціонерів, які охороняли “білий дім”. В результаті – пошкоджене скло у вхідних дверях.

До людей, які прийшли з Театрального майдану, де проходило віче, вийшов голова обласної ради Василь Хомінець. Він повідомив, що видав резолюцію, згідно якої мітингувальники можуть увійти в приміщення – там відбуватиметься прийом депутатів обласної ради. Однак правоохоронці не збиралися пускати людей всередину. Відтак Василь Хомінець та начальник міліції громадської безпеки пішли на переговори. Обіцяли повернутись за 5 хвилин. Проте люди чекати не хотіли. Мінтингарі вимагали пустити їх у приміщення. Володимир Стаюра намагався їх стримати, проте не вдалося.

Незважаючи на спротив, люди таки штурмували головний вхід будинку обласної влади. Частина людей зайшла у зал на 5 поверсі, де з депутатами обласної ради обговорювали політичну ситуацію в країні, а інші піднялись на 7 поверх – до кабінету голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна. Проте його, очевидно, на місці не було. Припускають, що він покинув своє робоче місце ще до 17 години.
Іти приміщення обласної влади люди не збираються.