Заява Сергія Тігіпка у зв’язку з ситуацією в країні

Багато політиків і управлінці у своєму сприйнятті подій в Україні відстають від того, що відбувається на вулицях наших міст, на тижні , а то й на місяці.

Тим часом усім необхідно чітко усвідомити: ми маємо справу не з постановкою і не імітацією боротьби, а з реальним громадянським конфліктом, що вже призвів до загибелі людей. Якщо спіраль насильства негайно не зупинити, вже буде не важливо, хто винен у виникненні нинішнього протистояння, – переможців в результаті національної катастрофи, яка нас спіткає, не буде.

Що робити в нинішній ситуації? Для початку припинити її погіршувати. Як свідчить «правило ями»: якщо ти вже в ній, припини копати. Тому будь-які дії з введення надзвичайного стану, репресії проти мітингарів, ухвалення законів, спрямованих проти бізнесу, що підтримує Майдан, будуть тільки поглиблювати кризу.

Влада не повинна намагатися придушити протест. Її обов’язок – усунути причини, що його породили: системну корупцію, зловживання в силових структурах, бездарність в управлінні економікою з боку нинішнього уряду, непослідовність зовнішньополітичного курсу. У той же час і лідери протесту, включно з громадськими активістами, повинні припинити грати в революцію і усвідомити свою відповідальність за подальше кровопролиття.

Треба визнати, що Україна більша від Майдану і збереження миру та територіальної цілісності країни вимагають поміркованості, стриманості і поваги до думки тих, хто не підтримує нинішній протест.

Украй важливо продовжити переговори на найвищому рівні. При цьому предметом компромісу можуть бути абсолютно будь-які питання, вирішення яких перебуває в рамках чинної Конституції.

Сергій Тігіпко, народний депутат України