Журналісти, що висвітлювали автомайдан, заявляють про переслідування з боку ДАІ

Журналістів, які висвітлювали акції учасників автомайдану, також можуть позбавити водійських прав.

Так, журналіст Мирослав Откович повідомив, що 15 січня працівник Державтоінспекції зупинив його за порушення, яке нібито відбулося 28 грудня 2013 року під час майданного автопробігу до маєтку генпрокурора Віктора Пшонки.

«Патрульна машина ДАІ стояла під мостом на в’їзді на міст Патона, там, де стояти заборонено. Щойно я проїхав повз, працівники ДАІ “сіли на хвіст” і вже на Набережній ввімкнули червоні проблискові маячки», – розповів він.

Причиною зупинки інспектор назвав правопорушення, яке сталося тиждень тому. Точної дати назвати не зміг, а на запитання журналіста, звідки ж він знав, що саме цей автомобіль треба зупинити, зізнався: «По вашому автомобілю є відповідні вказівки».

«Так само інспектор не міг визначитись, що саме мені інкримінують – “не зупинку на вимогу” чи “не пристебнутий ремінь безпеки”», – зауважив Мирослав Откович.

Журналіст пов’язує це зі здійснюваним ним журналістським розслідуванням фальсифікацій протоколів ДАІ: «Чому зупинили саме зараз, а не раніше? Чому не разом з усіма в першу чи другу хвилю “протокольних репресій”? 14 січня я почав журналістське розслідування на тему фальсифікації протоколів працівниками ДАІ».

«Дії працівників ДАІ мають всі ознаки перешкоджання журналістській діяльності», – підкреслив Мирослав Откович.

Така доля спіткала й журналістку «Української правди» Оксану Коваленко: на неї вже склали протокол і можуть позбавити водійських прав, попри те, що на місці правопорушення її взагалі не було, про що журналістка написала в поясненні.